70485

GRÄDDKANNA silver, Carl Tengstedt, år 1844, Göteborg

Bud: 425 kr
Utropspris: 800 kr

Invändig förgyllning, 1819-1862, vikt: 139g, höjd:13,5cm, lagning hänkel, bruksslitage, fot med liten intryckning

  • 10 augusti 2017 kl. 14:09
    111569 (425 kr)
  • 10 augusti 2017 kl. 14:08
    97885 (400 kr)
  • 10 augusti 2017 kl. 14:08
    111569 (400 kr)
  • 9 augusti 2017 kl. 18:27
    97885 (350 kr)
  • 9 augusti 2017 kl. 13:44
    111569 (325 kr)
  • 4 augusti 2017 kl. 10:51
    97885 (300 kr)
  • 4 augusti 2017 kl. 10:51
    98927 (300 kr)
  • 2 augusti 2017 kl. 14:26
    97885 (275 kr)
  • 2 augusti 2017 kl. 14:25
    90329 (250 kr)
  • 2 augusti 2017 kl. 14:25
    97885 (250 kr)
  • 1 augusti 2017 kl. 22:56
    90329 (225 kr)
  • 1 augusti 2017 kl. 22:56
    97885 (200 kr)
  • 1 augusti 2017 kl. 22:56
    97885 (150 kr)
  • 1 augusti 2017 kl. 22:56
    90329 (125 kr)
  • 1 augusti 2017 kl. 20:17
    97885 (100 kr)