170682

BAROCKSKRIN, år 1725, med vapensköld

Bud: 6 000 kr
Slutar 31 januari 19:58
Utropspris: 8 000 kr

29x26cm. Höjd 20,5cm. Rikt utskuren reliefdekor, ut- och invändigt. Med lådor och fack. Skador och slitage. Ett gångjärn saknar fäste, andra gångjärnet med nyare spik. Insida med originaltapet.

  • 14 januari 2021 kl. 09:32:23
    102599 (6 000 kr)
  • 14 januari 2021 kl. 09:31:43
    102599 (4 800 kr)
  • 13 januari 2021 kl. 20:22:28
    90887 (275 kr)
  • 13 januari 2021 kl. 12:58:47
    125602 (250 kr)
  • 13 januari 2021 kl. 11:29:58
    90329 (225 kr)