125072

DAMSADEL, Norge, 1700/1800-tal

Bud: 1 600 kr
Utropspris: 8 000 kr

Damsadel omgjord till pall. Sits i gyllenläder. Bemålad med dateringen 1843, dock tyder gyllenlädret om att den är äldre. Längd ca 61 cm. Sitthöjd ca 59 cm. Åldersrelaterat bruksslitage.

  • 25 augusti 2019 kl. 20:37:27
    98924 (1 600 kr)
    97241 (1 500 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 20:11:08
    97241 (1 400 kr)
    108383 (1 350 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 20:10:57
    108383 (1 100 kr)
    97241 (1 050 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 19:49:31
    108383 (1 000 kr)
    102488 (950 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 19:15:38
    108383 (750 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 18:38:06
    97241 (700 kr)
    97885 (700 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 18:38:02
    97241 (650 kr)
    97885 (600 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 12:26:54
    97241 (550 kr)
    97885 (500 kr)
  • 25 augusti 2019 kl. 12:26:43
    97885 (375 kr)
    97241 (350 kr)
  • 24 augusti 2019 kl. 20:07:24
    97885 (325 kr)
  • 24 augusti 2019 kl. 20:07:13
    109655 (300 kr)
    97885 (300 kr)
  • 24 augusti 2019 kl. 20:04:36
    109655 (275 kr)
  • 22 augusti 2019 kl. 18:26:18
    97885 (250 kr)
  • 20 augusti 2019 kl. 22:20:00
    111559 (225 kr)
  • 20 augusti 2019 kl. 17:46:00
    124971 (200 kr)
  • 15 augusti 2019 kl. 08:49:18
    99079 (175 kr)
  • 14 augusti 2019 kl. 13:33:35
    102408 (150 kr)
  • 12 augusti 2019 kl. 22:15:02
    124495 (125 kr)
  • 12 augusti 2019 kl. 01:34:24
    121958 (100 kr)