152273

DJUPA TALLRIKAR, 8 st, flintgods, 'Bandblå', Gustavsberg och Rörstrand

Bud: 200 kr
Utropspris: 300 kr

1920-30tal. Diameter 24 cm. Bruksslitage, guldfärgen bitvis avskavd, krackelering i glasyren.

  • 29 juni 2020 kl. 19:47:11
    117169 (200 kr)
  • 29 juni 2020 kl. 11:32:09
    96128 (175 kr)
  • 29 juni 2020 kl. 11:32:09
    117278 (150 kr)
  • 27 juni 2020 kl. 21:17:54
    117278 (100 kr)