133568

FAT och TÄNDARE, keramik, Olle Alberius och Mari Simmulson, Upsala Ekeby

Bud: 0 kr
Utropspris: 400 kr

Fat av Olle Alberius, 21,5x21,5 cm. Numrerad 6042. Tändare av Mari Simmulson, höjd 7,5 cm. Numrerad 8066. Bruksslitage. Avslag på glasyren på tändaren.