110757

FINN JUHL, 'Jupiter', France & Son, fåtöljer, Danmark, 1960-tal

Bud: 650 kr
Slutar 27 januari 19:46
Utropspris: 8 000 kr

Bredd 82 cm. Djup 70 cm. Höjd 95 cm. Sitthöjd ca 45 cm. Stomme av teak. Skinnklädsel. Bruksslitage, varierat slitage på klädsel, ställvis kraftigt, hål på ena ryggplymån (se bild) samt på baksida. I produktion 1960-69.

  • 13 januari 2019 kl. 21:48
    107677 (650 kr)
  • 13 januari 2019 kl. 21:48
    112463 (600 kr)
  • 13 januari 2019 kl. 18:24
    112463 (550 kr)
  • 13 januari 2019 kl. 18:24
    107677 (500 kr)
  • 11 januari 2019 kl. 13:10
    107677 (100 kr)