158677

GALLERSKÅL, Rörstrand, fajans, 1700-tal

Bud: 2 900 kr
Slutar 27 september 19:50
Utropspris: 10 000 kr

Daterad 20e december 1769. Skål med genombruten gallerdekor. Längd 33cm, höjd 8cm. Gott skick utan skador.

  • 11 september 2020 kl. 06:45:25
    94718 (2 900 kr)
    102599 (2 800 kr)
  • 10 september 2020 kl. 14:36:13
    94718 (2 600 kr)
    129547 (2 500 kr)
  • 10 september 2020 kl. 08:17:55
    94718 (2 400 kr)
    102599 (2 300 kr)
  • 10 september 2020 kl. 08:17:39
    94718 (1 900 kr)
    102599 (1 800 kr)
  • 9 september 2020 kl. 13:10:54
    94718 (1 100 kr)
  • 8 september 2020 kl. 14:42:21
    117174 (1 050 kr)
  • 8 september 2020 kl. 14:42:07
    125669 (1 000 kr)
    117174 (1 000 kr)
  • 8 september 2020 kl. 14:42:03
    125669 (950 kr)
    117174 (900 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:31:10
    125669 (850 kr)
    133808 (800 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:14:38
    125669 (750 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:14:30
    134064 (700 kr)
    125669 (700 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:14:16
    134064 (650 kr)
    125669 (600 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:13:54
    134064 (550 kr)
    125669 (500 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:13:34
    134064 (425 kr)
    125669 (400 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:13:19
    134064 (325 kr)
    125669 (300 kr)
  • 8 september 2020 kl. 07:03:55
    134064 (200 kr)
  • 7 september 2020 kl. 21:58:53
    90887 (175 kr)
  • 7 september 2020 kl. 19:32:49
    91140 (150 kr)
  • 7 september 2020 kl. 17:35:41
    90948 (125 kr)
  • 7 september 2020 kl. 17:00:52
    119468 (100 kr)