119445

GERT NYSTRÖM, 'Festival', Orrefors / Fagerhult, ca 1950/60-tal

Bud: 14 000 kr
Utropspris: 20 000 kr

Vägglampor, 11 st. Kupor i glas med stomme av metall. Högre modell, 8 st. Höjd 40 cm. Bredd ca 18 cm. Djup 14 cm. Lägre modell, 3 st. Höjd 35 cm. Bredd ca 18 cm. Djup 14 cm. Modellerna kan sättas samman i olika kombinationer och fungera som ensam vägglampa likväl som sammansatta till en och samma enhet. Bruksslitage, dock gott skick. 6 lösa lampkupor medföljer.

  • 26 maj 2019 kl. 16:20:09
    93242 (14 000 kr)
  • 26 maj 2019 kl. 11:26:42
    90872 (13 500 kr)
  • 26 maj 2019 kl. 11:26:42
    123057 (13 500 kr)
  • 26 maj 2019 kl. 11:26:34
    90872 (13 000 kr)
  • 26 maj 2019 kl. 11:26:34
    123057 (12 500 kr)
  • 26 maj 2019 kl. 11:26:28
    90872 (12 000 kr)
  • 26 maj 2019 kl. 11:26:28
    123057 (11 500 kr)
  • 26 maj 2019 kl. 00:10:27
    90872 (11 000 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 20:34:30
    116466 (9 000 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 19:12:46
    90872 (4 500 kr)
  • 10 maj 2019 kl. 22:11:00
    112463 (3 300 kr)
  • 10 maj 2019 kl. 20:53:47
    111172 (100 kr)