140064

KAFFE & TESERVIS, porslin, Rörstrand, 1800-tal

Bud: 1 150 kr
Avslutat 23 februari 19:42
Utropspris: 2 000 kr

Servisen består av 18 tekoppar med 19 underfat, 15 kaffekoppar med 23 underfat, 9 moccakoppar med 10 underfat, 2 kaffekannor, 2 gräddkannor, 2 sockerskålar samt 4 kakfat i olika storlekar. Bruksslitage, ställvis slitage av förgyllning. Något mindre nagg förekommer.

  • 22 februari 2020 kl. 08:18:08
    125602 (1 150 kr)
    128596 (1 100 kr)
  • 22 februari 2020 kl. 08:17:55
    125602 (1 050 kr)
    128596 (1 000 kr)
  • 22 februari 2020 kl. 08:17:37
    125602 (900 kr)
    128596 (850 kr)
  • 22 februari 2020 kl. 08:16:42
    125602 (800 kr)
    128596 (750 kr)
  • 22 februari 2020 kl. 08:13:50
    125602 (700 kr)
    128596 (650 kr)
  • 20 februari 2020 kl. 10:23:56
    125602 (600 kr)
  • 16 februari 2020 kl. 18:55:27
    118943 (550 kr)
  • 16 februari 2020 kl. 18:55:10
    94947 (500 kr)
    118943 (500 kr)
  • 16 februari 2020 kl. 18:55:02
    94947 (475 kr)
    118943 (450 kr)
  • 16 februari 2020 kl. 17:44:19
    94947 (425 kr)
  • 16 februari 2020 kl. 12:50:32
    118943 (400 kr)
  • 16 februari 2020 kl. 12:40:01
    128596 (375 kr)
  • 16 februari 2020 kl. 00:55:17
    118943 (350 kr)
  • 15 februari 2020 kl. 09:39:09
    117174 (325 kr)
  • 9 februari 2020 kl. 00:17:23
    118943 (300 kr)
  • 9 februari 2020 kl. 00:17:07
    90835 (275 kr)
    118943 (275 kr)
  • 9 februari 2020 kl. 00:16:54
    90835 (250 kr)
    118943 (225 kr)
  • 8 februari 2020 kl. 21:09:18
    90835 (200 kr)
  • 8 februari 2020 kl. 11:37:43
    118943 (175 kr)
  • 8 februari 2020 kl. 08:43:13
    102146 (150 kr)
  • 7 februari 2020 kl. 17:10:50
    121475 (125 kr)
  • 7 februari 2020 kl. 14:57:47
    117174 (100 kr)