140058

KALK, 17/1800-tal, Lars Magnus Kallerström

Bud: 800 kr
Avslutat 23 februari 19:30
Utropspris: 1 500 kr

Lars Magnus Kallerström, 1773-1814, Kalmar. Silver. Höjd 12cm, vikt 49g. Små intryckningar på cuppan, spår av invänding förgyllning.

  • 19 februari 2020 kl. 22:34:06
    102599 (800 kr)
    93256 (750 kr)
  • 17 februari 2020 kl. 17:32:51
    93256 (550 kr)
  • 14 februari 2020 kl. 18:26:36
    90887 (500 kr)
  • 13 februari 2020 kl. 22:45:27
    1555 (475 kr)
    93256 (475 kr)
  • 8 februari 2020 kl. 19:52:02
    1555 (350 kr)
    91653 (325 kr)
  • 8 februari 2020 kl. 17:16:39
    91653 (225 kr)
    102941 (200 kr)
  • 8 februari 2020 kl. 16:34:51
    91653 (175 kr)
  • 7 februari 2020 kl. 19:56:50
    1555 (150 kr)
  • 7 februari 2020 kl. 19:15:09
    90070 (125 kr)
  • 7 februari 2020 kl. 17:08:53
    90948 (100 kr)