195385

KARTA, Stockholm, 15/1600-tal, kopparstick

Bud: 475 kr
31 okt 19:46
Utropspris: 3 000 kr

Efter Georg Braun och Frans Hogenberg. Efter originalteckning av Hieronymus Scholeus. Handkolorerat kopparstick. 2st stockholmsvyer, från söder samt från norr. 32x46,5cm. Veck, fläckar samt revor och slitage.

  • 23 oktober 2021 kl. 01:58:03
    145707 (475 kr)
    110076 (450 kr)
  • 19 oktober 2021 kl. 22:28:28
    110076 (425 kr)
    123730 (400 kr)
  • 19 oktober 2021 kl. 06:00:24
    110076 (375 kr)
    91140 (350 kr)
  • 16 oktober 2021 kl. 23:41:22
    110076 (325 kr)
    120174 (300 kr)
  • 14 oktober 2021 kl. 15:21:43
    120174 (150 kr)
  • 13 oktober 2021 kl. 19:02:23
    124139 (125 kr)
  • 11 oktober 2021 kl. 09:17:00
    119468 (100 kr)