165729

KASTRULL, STOP och ASKFAT, 1900-tal

Bud: 0 kr
Slutar 28 november 21:33
Utropspris: 300 kr

1 st kastrull i koppar höjd 8.5 cm, diameter 22.5 cm. Repor, rost. 1 st laggat stop daterat år 1940, allmoge. Bruksslitage, färgbortfall. Höjd 21,5 cm. 1 st askfat i mässing, 9.5x14 cm. Bruksslitage.