158690

KUNGLIGT TEBORD, Sofiero Slott, 1900-talets första hälft

Bud: 15 000 kr
Avslutat 27 september 20:20
Utropspris: 20 000 kr

Bricka av Sven Erik Skawonius, Upsala Ekeby. Motiv av Sofiero Slott, med Gustavs VI:s monogram. 47x68,5cm. Benställning i gustaviansk stil. 50x71,5cm, höjd 66,5cm. Med etikettmärkning från Ulriksdals Slott med Gustav VI:s monogram. Färgsläpp samt sprickor. Kilformad flisa saknas på sidan. Bruksslitage.

  • 27 september 2020 kl. 20:18:16
    135476 (15 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:16:40
    135476 (14 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:16:04
    135476 (13 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:15:32
    135476 (12 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:14:48
    135476 (11 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:14:16
    135476 (10 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:13:21
    135476 (8 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:12:50
    135476 (7 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:06:28
    135476 (6 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 19:54:54
    135476 (5 750 kr)
  • 7 september 2020 kl. 21:19:55
    112463 (5 000 kr)
  • 7 september 2020 kl. 17:51:35
    90948 (100 kr)