119311

LJUSKRONA Venetiansk stil, slutet 1800-tal

Bud: 3 700 kr
Slutar 26 maj 20:06
Utropspris: 5 000 kr

Höjd ca 135cm, Ø ca 85cm. 12st yttre ljusarmar. 12st mindre armar utan ljus, varav 1st avbruten samt 1st med mindre defekt. 4st inre ljuspunkter, senare tillkomna, elekrifierade men ej inkopplade. Stomme i metall. Vissa prismor med nagg. Saknar vissa prismor samt bristningar i enstaka prism-längder. Saknar lamphus samt brännare på inre ljuspunkten.

  • 20 maj 2019 kl. 11:02
    108383 (3 700 kr)
  • 20 maj 2019 kl. 11:02
    93355 (3 600 kr)
  • 12 maj 2019 kl. 22:56
    93355 (2 400 kr)
  • 12 maj 2019 kl. 22:56
    116466 (2 300 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 20:32
    116466 (1 700 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 20:32
    112463 (1 600 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 19:36
    112463 (475 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 19:36
    93331 (450 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 19:36
    112463 (425 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 19:36
    93331 (400 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 19:36
    112463 (375 kr)
  • 11 maj 2019 kl. 19:36
    93331 (350 kr)
  • 10 maj 2019 kl. 22:00
    112463 (100 kr)