158655

LJUSSTAKAR, ett par, Baltzar Rokus (1743-1788), Rokoko

Bud: 3 100 kr
Slutar 27 september 19:06
Utropspris: 4 000 kr

I tenn, år 1771, Arboga. Ljusstakar med pipa över balustrar på klockfot. Vridna åsar. Höjd 23cm. Med lagningar, en något sned. Slitage.

  • 13 september 2020 kl. 09:15:40
    94718 (3 100 kr)
  • 13 september 2020 kl. 09:15:23
    119829 (3 000 kr)
    94718 (2 900 kr)
  • 10 september 2020 kl. 09:33:09
    119829 (2 800 kr)
    94718 (2 700 kr)
  • 10 september 2020 kl. 09:32:54
    94718 (2 200 kr)
    119829 (2 100 kr)
  • 9 september 2020 kl. 13:19:05
    94718 (1 250 kr)
    93256 (1 200 kr)
  • 9 september 2020 kl. 08:57:59
    93256 (1 150 kr)
    90761 (1 100 kr)
  • 9 september 2020 kl. 07:47:40
    90761 (1 050 kr)
  • 8 september 2020 kl. 23:51:33
    93256 (1 000 kr)
    90948 (950 kr)
  • 8 september 2020 kl. 15:34:00
    93256 (900 kr)
    94704 (850 kr)
  • 8 september 2020 kl. 13:45:10
    94704 (200 kr)
    90329 (175 kr)
  • 8 september 2020 kl. 11:25:03
    90329 (150 kr)
  • 7 september 2020 kl. 21:50:33
    123730 (125 kr)
  • 7 september 2020 kl. 17:06:41
    119468 (100 kr)