158652

LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1800-talets första del

Bud: 3 100 kr
Slutar 27 september 19:00
Utropspris: 6 000 kr

Fot och kolonn i trä, med urnformade ljuspipor och fötter i tenn. Höjd 25cm. Bruksslitage. Ljusmanschetterna något böjda. Bruksslitage. Mindre träskador vid fötterna.

  • 23 september 2020 kl. 17:33:24
    99343 (3 100 kr)
    90761 (3 000 kr)
  • 22 september 2020 kl. 11:31:44
    90761 (2 800 kr)
  • 22 september 2020 kl. 11:06:16
    99343 (2 700 kr)
  • 19 september 2020 kl. 18:33:59
    90761 (2 600 kr)
  • 19 september 2020 kl. 18:33:50
    119829 (2 500 kr)
    90761 (2 500 kr)
  • 19 september 2020 kl. 17:53:33
    119829 (2 300 kr)
  • 16 september 2020 kl. 18:52:18
    90761 (2 200 kr)
  • 15 september 2020 kl. 23:17:06
    99343 (2 100 kr)
  • 15 september 2020 kl. 23:16:59
    90761 (2 000 kr)
    99343 (2 000 kr)
  • 13 september 2020 kl. 11:19:56
    90761 (1 900 kr)
    119829 (1 800 kr)
  • 13 september 2020 kl. 10:35:57
    119829 (1 600 kr)
    90761 (1 500 kr)
  • 13 september 2020 kl. 10:35:47
    90761 (1 450 kr)
    119829 (1 400 kr)
  • 10 september 2020 kl. 14:19:17
    90761 (1 000 kr)
    119829 (1 000 kr)
  • 10 september 2020 kl. 09:43:44
    90761 (650 kr)
    97779 (600 kr)
  • 10 september 2020 kl. 09:34:06
    90761 (550 kr)
    119829 (500 kr)
  • 10 september 2020 kl. 07:40:43
    90761 (200 kr)
  • 9 september 2020 kl. 20:51:13
    90887 (175 kr)
  • 9 september 2020 kl. 00:04:20
    90329 (150 kr)
    90948 (150 kr)
  • 8 september 2020 kl. 11:24:09
    90329 (125 kr)
  • 7 september 2020 kl. 21:49:53
    123730 (100 kr)