133522

LOCKASKAR, keramik, bl.a. Anna-Lisa Thomson, Upsala-Ekeby

Bud: 250 kr
Utropspris: 300 kr

Fyrkantig lockask, troligen från S:t Erik Uppsala, signerad undertill CA. Höjd 12 cm. Rund bonbonjär amed djur i relief av Anna-Lisa Thomson. Höjd 12,5 cm, diameter 14,5 cm. Mindre bruksslitage

  • 4 december 2019 kl. 08:25:25
    127013 (250 kr)
  • 4 december 2019 kl. 08:22:05
    126998 (225 kr)
  • 30 november 2019 kl. 21:03:33
    127013 (200 kr)
  • 30 november 2019 kl. 20:50:18
    126998 (175 kr)
    127013 (150 kr)
  • 30 november 2019 kl. 09:43:33
    126998 (125 kr)
  • 26 november 2019 kl. 08:54:21
    118801 (100 kr)