136676

MATSERVIS, 65 dlr, Tyskland, 1900-talets första del

Bud: 650 kr
Utropspris: 800 kr

Porslin. Rokokostil. Servisen består av 15 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 16 förrättstallrikar, 11 assietter, 3 terriner med lock, 8 serveringsfat och skålar i olika storlekar samt såssnipa, senapskanna och salt- och pepparkar. Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma. Slitage av dekor.

  • 6 januari 2020 kl. 17:51:30
    125602 (650 kr)
  • 6 januari 2020 kl. 17:51:30
    106491 (600 kr)
  • 6 januari 2020 kl. 17:50:38
    106491 (400 kr)
  • 6 januari 2020 kl. 17:50:38
    125602 (375 kr)
  • 6 januari 2020 kl. 17:50:20
    106491 (225 kr)
  • 6 januari 2020 kl. 17:50:20
    125602 (200 kr)
  • 6 januari 2020 kl. 17:49:29
    106491 (175 kr)
  • 6 januari 2020 kl. 17:49:29
    125602 (150 kr)
  • 4 januari 2020 kl. 05:59:49
    106491 (125 kr)
  • 3 januari 2020 kl. 17:09:40
    125602 (100 kr)