131383

PARTI LJUSSTAKAR, 6 st, glas och keramik, Finland, 1900-tal

Bud: 150 kr
Utropspris: 500 kr

1 st par i glas från Nuutajärvi. Höjd 4 cm, diameter 6 cm. 1 st par från Iittala. Höjd 3 cm, diameter 6 cm. 1 st par i porslin, 'Kismet' av Raija Uosikkinen från Arabia. Höjd 4,5 cm, diameter 9 cm. Bruksslitage, stearinrester.

  • 7 november 2019 kl. 11:29:58
    97969 (150 kr)
  • 31 oktober 2019 kl. 08:40:38
    114720 (125 kr)
  • 30 oktober 2019 kl. 22:31:28
    90835 (100 kr)