131858

PARTI SKULPTURER, bl.a. AFRIKANA, 8 delar, 1900-tal

Bud: 125 kr
Utropspris: 500 kr

2 st träskulpturer föreställande afrikanska hjortdjur. Höjd 24 och 35 cm. 1 st träskulptur föreställande björn. Höjd 20 cm. 1 st skulptur i trä på fot av sten föreställande kvinna. Höjd 20,5 cm. 1 st träskulptur föreställande kvinnotorso. Höjd 19,5 cm. 2 st väggskulpturer i keramik föreställande kvinnoansikten. Höjd 14 och 18 cm. 1 st målad träskulptur föreställande jungfru Maria. Höjd 14 cm. Bruksslitage.

  • 15 november 2019 kl. 14:49:21
    123249 (125 kr)
  • 9 november 2019 kl. 20:40:43
    90835 (100 kr)