158685

SÈVRES, Tallrik, Frankrike 1840-tal, Louis Philippe

Bud: 2 100 kr
Slutar 27 september 20:06
Utropspris: 10 000 kr

Bemålad porslin, handmålad dekor signerad Delacroix, föreställande Frankrikes kung under 1774-1792 Louis XVI. Diameter 25.5cm. Stämplad "Sèvres" samt "Chateau de Versailles" Smärre slitage.

  • 25 september 2020 kl. 12:06:12
    90407 (2 100 kr)
  • 24 september 2020 kl. 10:39:06
    102408 (2 000 kr)
    125602 (1 900 kr)
  • 24 september 2020 kl. 10:38:13
    125602 (1 600 kr)
    102408 (1 500 kr)
  • 18 september 2020 kl. 20:58:41
    125602 (1 400 kr)
  • 16 september 2020 kl. 15:58:13
    102408 (1 350 kr)
  • 14 september 2020 kl. 21:59:39
    113212 (1 300 kr)
  • 14 september 2020 kl. 21:59:21
    102408 (1 250 kr)
    113212 (1 200 kr)
  • 10 september 2020 kl. 11:05:43
    102408 (1 150 kr)
  • 10 september 2020 kl. 11:05:28
    125602 (1 100 kr)
    102408 (1 050 kr)
  • 9 september 2020 kl. 20:06:06
    125602 (600 kr)
    102408 (550 kr)
  • 8 september 2020 kl. 20:52:12
    102408 (300 kr)
    125700 (275 kr)
  • 8 september 2020 kl. 17:42:04
    102408 (250 kr)
    90329 (225 kr)
  • 8 september 2020 kl. 11:39:52
    90329 (200 kr)
  • 8 september 2020 kl. 07:39:18
    132289 (175 kr)
  • 7 september 2020 kl. 21:59:38
    90887 (150 kr)
  • 7 september 2020 kl. 18:36:47
    125602 (125 kr)
  • 7 september 2020 kl. 17:45:04
    90948 (100 kr)