158687

SERVIS, Castleford, England, 1800-talets första hälft, 46 delar

Bud: 5 500 kr
Avslutat 27 september 20:11
Utropspris: 10 000 kr

Flintgods, grönmålad profilerad dekor. Snarlika delar. Mattallrikar 33st, Ø24cm. Djupa tallrikar 10st, Ø24cm. Stekfat 2st, längd 41-51cm. Terrin, totallängd 41cm, höjd ca 26cm. Nagg och sprickor.

  • 27 september 2020 kl. 20:09:44
    135327 (5 500 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:09:30
    93277 (5 250 kr)
    135327 (5 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:09:22
    93277 (4 900 kr)
    135327 (4 800 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:09:09
    93277 (4 700 kr)
    135327 (4 600 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:08:54
    93277 (4 500 kr)
    135327 (4 400 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:08:24
    93277 (4 300 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:06:56
    135327 (4 200 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:06:45
    94718 (4 100 kr)
    135327 (4 000 kr)
  • 27 september 2020 kl. 20:06:32
    94718 (3 900 kr)
    135327 (3 800 kr)
  • 27 september 2020 kl. 19:42:42
    94718 (3 700 kr)
    102599 (3 600 kr)
  • 18 september 2020 kl. 16:44:57
    102599 (3 300 kr)
    94718 (3 200 kr)
  • 18 september 2020 kl. 16:44:41
    102599 (2 200 kr)
    94718 (2 100 kr)
  • 18 september 2020 kl. 16:44:26
    102599 (1 350 kr)
    94718 (1 300 kr)
  • 12 september 2020 kl. 16:40:54
    102599 (650 kr)
    125602 (600 kr)
  • 12 september 2020 kl. 16:40:38
    102599 (175 kr)
    125602 (150 kr)
  • 10 september 2020 kl. 08:16:27
    102599 (125 kr)
  • 7 september 2020 kl. 22:59:23
    133916 (100 kr)