130005

SERVISDELAR, 'Hermes', Gustavsberg, 1900-talets första del

Bud: 250 kr
Utropspris: 800 kr

8 mattallrikar, 5 förrättstallrikar, 6 assietter, 8 desserttallrikar, 1 terrin med lock, 1 kanna, 4 serveringsfat i olika storlekar, 9 tekoppar med 8 underfat, 8 kaffekoppar med 5 underfat, 1 gräddkanna, 3 äggkoppar. Åldersrelaterat bruksslitage, något nagg och nålspricka kan förekomma. Terrin med lagning.

  • 23 oktober 2019 kl. 21:19:27
    114139 (250 kr)
    94621 (225 kr)
  • 23 oktober 2019 kl. 21:17:56
    114139 (200 kr)
    94621 (175 kr)
  • 23 oktober 2019 kl. 21:16:34
    114139 (150 kr)
    94621 (150 kr)
  • 23 oktober 2019 kl. 21:13:34
    114139 (125 kr)
  • 14 oktober 2019 kl. 13:08:25
    96153 (100 kr)