130158

SKRIN, dedikation till Elsa Bernadotte

Bud: 900 kr
Utropspris: 2 000 kr

Med dedikation 'To Countess Elsa Bernadotte of Visborg, Stockholm'. Inskription på lock 'Lutheran Adaikalanather Church Madras 1-3-25'. Elfenben, Indien, daterad 1925. Längd 26 cm. Djup 12 cm. Höjd 7,5 cm. Bruksslitage, några dekordelar saknas. Ej nyckel.

  • 17 oktober 2019 kl. 16:53:32
    123646 (900 kr)
    98397 (900 kr)
  • 17 oktober 2019 kl. 16:53:22
    123646 (850 kr)
    98397 (800 kr)
  • 14 oktober 2019 kl. 19:33:14
    123646 (750 kr)
  • 12 oktober 2019 kl. 15:05:49
    125700 (700 kr)
  • 11 oktober 2019 kl. 00:11:29
    123646 (650 kr)
    97885 (600 kr)
  • 10 oktober 2019 kl. 19:44:39
    123646 (500 kr)
    102408 (475 kr)
  • 10 oktober 2019 kl. 19:44:21
    102408 (375 kr)
    97885 (350 kr)
  • 10 oktober 2019 kl. 19:30:22
    97885 (250 kr)
    102408 (225 kr)
  • 10 oktober 2019 kl. 18:07:00
    97885 (150 kr)
  • 10 oktober 2019 kl. 18:04:41
    124198 (125 kr)
  • 10 oktober 2019 kl. 18:00:30
    97885 (100 kr)