203796

SPEGEL MED KONSOLBORD, empire-stil, 1800-tal

Bud: 1 250 kr
Avslutat 18 januari 20:46
Utropspris: 4 000 kr

Spegel, 133x69cm. Mahogny med maskaroner i mässing samt dekorelement med lejon. Konsolbord, 39x70cm. Höjd 87cm. Med marmorskiva. Svängda ben som slutar med lejontassar. Maskaroner och dekorelement i mässing. Bruksslitage. Bordet saknar en del av kantlisten.

  • 10 januari 2022 kl. 21:31:47
    125602 (1 250 kr)
  • 10 januari 2022 kl. 16:20:27
    90329 (375 kr)