131973

TRÄSKULPTUR, i form av duva, målat trä, daterad 1931

Bud: 5 750 kr
Utropspris: 400 kr

Undertill skrivet Mora. Möjligtvis gjord av Nisser-familjen i Vattnäs. Höjd 11 cm. Längd 15 cm. Bruksslitage, färgbortall.

  • 15 november 2019 kl. 20:40:12
    112838 (5 750 kr)
    92855 (5 500 kr)
  • 15 november 2019 kl. 20:38:54
    112838 (5 250 kr)
    92855 (5 000 kr)
  • 15 november 2019 kl. 20:37:18
    112838 (4 800 kr)
    92855 (4 700 kr)
  • 15 november 2019 kl. 20:37:15
    112838 (4 200 kr)
    95539 (4 100 kr)
  • 15 november 2019 kl. 19:31:13
    95539 (3 900 kr)
    102488 (3 800 kr)
  • 15 november 2019 kl. 19:30:53
    102488 (3 300 kr)
    97779 (3 200 kr)
  • 15 november 2019 kl. 19:29:43
    102488 (3 100 kr)
    97779 (3 000 kr)
  • 15 november 2019 kl. 18:26:16
    102488 (2 900 kr)
  • 15 november 2019 kl. 18:22:37
    92855 (2 800 kr)
    102488 (2 700 kr)
  • 15 november 2019 kl. 16:39:21
    92855 (1 150 kr)
    1717 (1 100 kr)
  • 15 november 2019 kl. 16:38:53
    1717 (900 kr)
    92855 (850 kr)
  • 15 november 2019 kl. 16:38:21
    1717 (700 kr)
    92855 (650 kr)
  • 15 november 2019 kl. 16:37:54
    1717 (500 kr)
    92855 (475 kr)
  • 15 november 2019 kl. 13:33:22
    1717 (250 kr)
  • 14 november 2019 kl. 08:22:33
    108934 (225 kr)
  • 14 november 2019 kl. 08:19:05
    93300 (200 kr)
    108934 (175 kr)
  • 7 november 2019 kl. 14:10:23
    93300 (150 kr)
    97779 (125 kr)
  • 6 november 2019 kl. 02:59:07
    93300 (100 kr)